Včelnice

Kontrola

16.07.2017 20:25

Tak včelky za 5 dnů "zlikvidovaly" polovinu těsta, které jsme jim dali :-) . Máme z nich opravdu radost. Jen bílí, kteří jsou bez matky a mají naražené 2 nouzové matečníky jsou trochu slabší, tak snad to doženou. V ostatních úlech již obsedají 8 rámků, pokud to takhle půjde dál, budeme zimovat na dvou nástavcích.

Krmíme

12.07.2017 18:32

A máme zakrmeno. Po několika dnech domlouvání, poslouchání rad a shánění informací na netu jsme včelkám dali medocukrové těsto. A doufáme, že jim to pomůže.

 

Navíc jsme zjistili, že v "bílém" úlu opravdu není matka, našli jsme nouzové matečníky. Takže budeme včelkám věřit, že vědí co dělají a vychovají si ještě narychlo matku novou.

Začínáme

01.07.2017 10:25

    A je to tady! Už od dubna je nakoupeno, úly natřené a připravené, rámky sbité, kombinézy visí ve skříni a dnes nastal den D, vlastně den V .

 

    Přivezli jsme si 4 rojáčky s oddělky. Chvíli jsme se zdrželi na včelnici úpravou terénu, protože bouřka v minulých dnech nalomila větev topolu přesně nad místem, které jsme měli připravené, takže jsme museli úly posunout o cca 5 metrů, z polostínu na sluníčko :-(, což se nám moc nezamlouvá, ale snad je to jen dočasné řešení.

 

    Samotné přendání oddělků a doplnění rámků trvalo asi hodinku, včelky byly klidné, takže jsme všechno v pohodě zvládli. Jediný problém nastal, když jsme v "bílém" úlu nenašli matku, ale zavíčkovaného plodu bylo na rámcích dost, tak snad si s námi jen hrála na schovávanou :-).